Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  U ovom tjednu, petom korizmenom pripravit ćemo se na slavljenje najveće svetkovine kršćana Uskrs....
article thumbnail  Danas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  U subotu, 01.04.2023. odmah iza sv. Mise, koja će biti u 17,00 sati bit će prikaz Muke Gospodinove...
article thumbnail  U subotu, 4. ožujka, tijekom večernje sv. mise u prozorskoj župnoj crkvi upriličeno je...
article thumbnail  Svećenik Vrhosanske nadbiskupije Ljubo Zadrić obranio je 1. ožujka 2023. godine na Teološkom...
article thumbnail  Župa zajednica Presvetog Srca Isusova u Prozru odazvala se pozivu dijecezanskih biskupa u BiH i...
article thumbnail  Susret budućih krizmanika Ramskog dekanata održan je 25. veljače u organizaciji Nadbiskupijskog centra za...
article thumbnail  U župi Presvetog Srca Isusova Prozor započele su Korizmene pobožnosti. U srijedu, 22. veljače,...

 

Na svetkovinu Blagovijesti – Navještenja Gospodinova, sveti otac Papa će posvetiti Prečistom Srcu Marijinu cijeli svijet i posebno Rusiju i Ukrajinu. Nekoliko Papa je posvetilo cijeli svijet PSM, ali nije ni jednom izričito spominjao Rusiju, što je želja Gospe Fatimske, kako svjedoči s. Lucija, vidjelica.

Papa Franjo će to učiniti na zamolbu mnogih biskupa, a posebno u ovoj teškoj situaciji rata, cijela Ukrajina.

On će to učiniti, 25.03.2022. u Vatikanu uz pokorničko bogoslužje u 17,00 sati po srednjeeuropskom vremenu. Stoga poziva sve ljude dobre volje, sve biskupe, biskupije, župe i vjernike da se tog dana ujedine s njim u molitvi posvete cijeloga svijeta, posebno i izričito Rusije i Ukrajine, ako je moguće otprilike u isto vrijeme. U isto vrijeme će u Fatimi, jedan kardinal, Papin izaslanik posvetiti PSM cijeli svijet i posebno Rusiju i Ukrajinu pred kipom BDM – Gospe Fatimske.

Naša Župa će se u to vrijeme sastati u župnoj crkvi na pobožnosti Križnog puta u 17,00 sati. Po završetku pobožnosti, zajedno ćemo se priključiti posveti u Rimu i Fatimi moljenjem posvetne molitve pape Franje, a iza toga slijedi sv. Misa.

Vas dragi moji koji ste vezani uz bolesničku postelju ili poteškoće sa zdravljem molim da pridružite svoje patnje i molitve s nama da ih prinesemo kao dar žrtveni moleći BDM da posreduje kod svog Sina za spas svijeta, njegovo obraćenje, posebno Rusije i Ukrajine! Bog neće smrti grješnika, nego da se obrati i živi!

S blagim Sinom neka Djeva Mati! Blagoslov svoj udostoji nam se dati!

Marko Tomić, župnik

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com