Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  Kao i u drugim ramskim župama, i u župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i...
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor bilo veoma svečano. Razlog je bio trostruk, naime,...
article thumbnail  Prozorska Župa Presvetog Srca Isusova priprema se proslaviti dan Posvete crkve (53) s Danom...
article thumbnail  Velika Gospa, svetkovina Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo, koja se slavi 15. kolovoza...
article thumbnail  Misa na groblju Šerovina: subota, 19.8.2023. u 11,00 sati. Misa u Višnjanima Gornjim: subota, ...
article thumbnail  Danas, 29. srpnja, na spomendan sv. Marte, Marije i Lazara u župi Presvetog Srca Isusova Prozor don...
article thumbnail  Danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv. Ilija Tišbijac, prorok. Uz ...
article thumbnail  Danas je upriličena vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor. Nakon...

 

Na svetkovinu Blagovijesti – Navještenja Gospodinova, sveti otac Papa će posvetiti Prečistom Srcu Marijinu cijeli svijet i posebno Rusiju i Ukrajinu. Nekoliko Papa je posvetilo cijeli svijet PSM, ali nije ni jednom izričito spominjao Rusiju, što je želja Gospe Fatimske, kako svjedoči s. Lucija, vidjelica.

Papa Franjo će to učiniti na zamolbu mnogih biskupa, a posebno u ovoj teškoj situaciji rata, cijela Ukrajina.

On će to učiniti, 25.03.2022. u Vatikanu uz pokorničko bogoslužje u 17,00 sati po srednjeeuropskom vremenu. Stoga poziva sve ljude dobre volje, sve biskupe, biskupije, župe i vjernike da se tog dana ujedine s njim u molitvi posvete cijeloga svijeta, posebno i izričito Rusije i Ukrajine, ako je moguće otprilike u isto vrijeme. U isto vrijeme će u Fatimi, jedan kardinal, Papin izaslanik posvetiti PSM cijeli svijet i posebno Rusiju i Ukrajinu pred kipom BDM – Gospe Fatimske.

Naša Župa će se u to vrijeme sastati u župnoj crkvi na pobožnosti Križnog puta u 17,00 sati. Po završetku pobožnosti, zajedno ćemo se priključiti posveti u Rimu i Fatimi moljenjem posvetne molitve pape Franje, a iza toga slijedi sv. Misa.

Vas dragi moji koji ste vezani uz bolesničku postelju ili poteškoće sa zdravljem molim da pridružite svoje patnje i molitve s nama da ih prinesemo kao dar žrtveni moleći BDM da posreduje kod svog Sina za spas svijeta, njegovo obraćenje, posebno Rusije i Ukrajine! Bog neće smrti grješnika, nego da se obrati i živi!

S blagim Sinom neka Djeva Mati! Blagoslov svoj udostoji nam se dati!

Marko Tomić, župnik

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com