Župa na Facebooku

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail   Razmišljam nad tekstovima poruke nedjeljnih čitanja Izgradili smo sustave po znanstvenim...
article thumbnail   Dragi župljani doma i svugdje po svijetu. Završava liturgijska godina, koja započinje prvom...
article thumbnail  U župi Prozor prigodnim programom obilježen je završetak Listopadskih pobožnosti, a tijekom...
article thumbnail  Poštovani i dragi župljani, doma i svuda po svijetu! Kao i svake godine i ove ćemo proslaviti...
article thumbnail  U Subotici 18. i 19. rujna 2021. održan je festival duhovnih skladbi HosanaFest u znaku jubileja i Godine...
article thumbnail  U župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i molitva na grobovima svojih...
article thumbnail  U subotu, 4. rujna početak nove školske, ali i vjeronaučne godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor...
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je...

Prošle srijede u župi Presvetog Srca Isusova proslavljen je spomendan sv. Cecilije, zaštitnice glazbenika. Župa Prozor danas okuplja oko 150 pjevača i glazbenika, oko 100 djece uključeno je u zbor ”Prijatelji maloga Isusa”, a pedesetak odraslih uključeno je u Mješoviti župni zbor. Zborovima ravna s. Anđelina Perić, probe se održavaju jedanput tjedno odnosno prema potrebi, a svojim glasovima spomenuti članovi zborova ne samo da uljepšavaju nedjeljne i blagdanske Mise u župi Prozor, nego idu i  u druge župe kako u BiH, tako i u RH.

Takav zadnji nastup imali su u zagrebačkoj nadbiskupiji, točnije u župi sv. Tri Kralja, Donja Lomnica kod Zagreba povodom 30 godina župe Lomnica i posvete oltara. Na poziv tamošnjeg župnika  Ante Rotima, porijeklom iz župe Prozor, zajedno s prozorskim župnikom, Franjom Ivandićem i s. Anđelinom posjetili su spomenutu župu u kojoj su pjevali pod Misama 03. i 04. studenoga 2007.  Pod svečanom Misom koju je predvodio zagrebački nadbiskup Josip kardinal Bozanić, župljani Prozora, svojim domaćinima uručili su i prigodne darove: ramsku rakiju, peškir, pogaču te kartu Rame.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com