Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  U župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru, danas je svečano proslavljena svetkovina...
article thumbnail  Prema podacima koji su prikupljeni tijekom božićnog blagoslova obitelji u župi Prozor,...
article thumbnail  Mladi župe Prozor izveli su predstavu „Naš Badnji dan“ u Domu kulture u Prozoru. Predstavu su...
article thumbnail        Tečaj priprave za Sakramentalni brak bit će organiziran u Dekanatima kako slijedi: ŽEPAČKI DEKANAT,...
article thumbnail    Misu zahvalnicu u prozorskoj župnoj crkvi u večernjim satima uz koncelebraciju vlč. Ljube Zadrića,...
article thumbnail  U prozorskoj crkvi Presvetog Srca Isusova u svetoj noći s 24. na 25. prosinca Misu Polnoćku uz...
article thumbnail  Kad nekoga iščekujemo, osim što pripremamo svoj dom, pripremamo dobru večeru ili ručak, a sami se...
article thumbnail  Vrijeme je već da se oda sna prenemo jer nam je sada spasenje bliže nego kad povjerovasmo. Noć...

Večeras je u prostorijama Doma kulture u Prozoru prikazan je dokumentarni film, autora Ivana Barišića ”Kimbulu - misija u zemlji pjesme, siromaštva I dijamanata” o životu i radu misionara fra Ilije Barišića koji je rodom iz župe Prozor, a koji svoju misijsku djelatnost obavlja u državi Kongo. Film je prikazan u 16:00 za djecu i u 18:00 za odrasle. Oba puta dvorana je bila pristojno popunjena. U sklopu prikazivanja filma priređena je i izložba fotografija, prodaja filma i skupljanje novčanih priloga za siromašnu pokrajinu u državi Kongo.

Popratna pojava njihova života, običaja, tradicije i vjere jest siromaštvo. Ljudi koji žive u zemlji bogatoj dijamantima, navikli su na bijedu, glad i bolesti. Školuju se samo najbogatiji, a mnogo je djece bez roditelja koji trebaju pomoć. Za godišnje školovanje djece potrebno je samo 50 eura. Prilika za pogledati film bit će i sutra poslije pučke svete mise koja je u 11:00 u crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru, a izložba će biti otvorena cijeli dan.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com