Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  U župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru, danas je svečano proslavljena svetkovina...
article thumbnail  Prema podacima koji su prikupljeni tijekom božićnog blagoslova obitelji u župi Prozor,...
article thumbnail  Mladi župe Prozor izveli su predstavu „Naš Badnji dan“ u Domu kulture u Prozoru. Predstavu su...
article thumbnail        Tečaj priprave za Sakramentalni brak bit će organiziran u Dekanatima kako slijedi: ŽEPAČKI DEKANAT,...
article thumbnail    Misu zahvalnicu u prozorskoj župnoj crkvi u večernjim satima uz koncelebraciju vlč. Ljube Zadrića,...
article thumbnail  U prozorskoj crkvi Presvetog Srca Isusova u svetoj noći s 24. na 25. prosinca Misu Polnoćku uz...
article thumbnail  Kad nekoga iščekujemo, osim što pripremamo svoj dom, pripremamo dobru večeru ili ručak, a sami se...
article thumbnail  Vrijeme je već da se oda sna prenemo jer nam je sada spasenje bliže nego kad povjerovasmo. Noć...

Župljani župe Prozor, stanovnici sela: Lug, Zagaje, Šerovina i Papci, prigodom trideset i pete godišnjice crkve svetog Josipa Radnika na Lugu, svojim odricanjima uspjeli su pribaviti kip Srca Isusova koji će ih trajno asocirati i povezivati s matičnom crkvom Presvetog Srca Isusova u Prozoru i župom Prozor. Kip je kupljen u Rimu. Velikodušnošću i spremnošću dobrih ljudi i don Tihomira Šakote besplatno je dopremljen u Prozor. Kip je pristigao na Lug uoči Cvjetnice. Gospodin Goran Pavković javio se kao donator za postolje namijenjeno za ovaj kip Presvetog Srca Isusova.

Pristigli kip oduševio je srca vjernika koji u ovoj crkvici slave svetu Euharistiju, te su ga primili s veseljem, ponosom i zahvalnošću. Kip je našoj ionako prekrasnoj i preuređenoj crkvi dao novu nježnost i vedrinu. I na koncu što drugo poželjeti nego: Neka Presveto Srce Isusovo bude neiscrpiv izvor ljubavi i milosrđa za sve one koji mu se budu utjecali.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com