Župa na Facebooku

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail   Razmišljam nad tekstovima poruke nedjeljnih čitanja Izgradili smo sustave po znanstvenim...
article thumbnail   Dragi župljani doma i svugdje po svijetu. Završava liturgijska godina, koja započinje prvom...
article thumbnail  U župi Prozor prigodnim programom obilježen je završetak Listopadskih pobožnosti, a tijekom...
article thumbnail  Poštovani i dragi župljani, doma i svuda po svijetu! Kao i svake godine i ove ćemo proslaviti...
article thumbnail  U Subotici 18. i 19. rujna 2021. održan je festival duhovnih skladbi HosanaFest u znaku jubileja i Godine...
article thumbnail  U župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i molitva na grobovima svojih...
article thumbnail  U subotu, 4. rujna početak nove školske, ali i vjeronaučne godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor...
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je...

Župljani župe Prozor, stanovnici sela: Lug, Zagaje, Šerovina i Papci, prigodom trideset i pete godišnjice crkve svetog Josipa Radnika na Lugu, svojim odricanjima uspjeli su pribaviti kip Srca Isusova koji će ih trajno asocirati i povezivati s matičnom crkvom Presvetog Srca Isusova u Prozoru i župom Prozor. Kip je kupljen u Rimu. Velikodušnošću i spremnošću dobrih ljudi i don Tihomira Šakote besplatno je dopremljen u Prozor. Kip je pristigao na Lug uoči Cvjetnice. Gospodin Goran Pavković javio se kao donator za postolje namijenjeno za ovaj kip Presvetog Srca Isusova.

Pristigli kip oduševio je srca vjernika koji u ovoj crkvici slave svetu Euharistiju, te su ga primili s veseljem, ponosom i zahvalnošću. Kip je našoj ionako prekrasnoj i preuređenoj crkvi dao novu nježnost i vedrinu. I na koncu što drugo poželjeti nego: Neka Presveto Srce Isusovo bude neiscrpiv izvor ljubavi i milosrđa za sve one koji mu se budu utjecali.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com