Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  Vrijeme je već da se oda sna prenemo jer nam je sada spasenje bliže nego kad povjerovasmo. Noć...
article thumbnail  U petak 11. studenog zbor mladih i animatori župe Presvetog Srca Isusova iz Prozora uputili su se...
article thumbnail  Današnji blagdan, blagdan sviju svetih je na poseban način poziv svima nama da se zaustavimo na...
article thumbnail  Svi sveti: Misa u 8,00 sati Misa u 9,30 sati Misa u 11,00 sati Misa u 15,00 na groblju Prozor Misa na Lugu u...
article thumbnail    Latinska riječ Missio, od glagola koji označava poslanje mitto, -ere, misi, missum = slati,...
article thumbnail  Župu Presvetog Srca Isusova Prozor u nedjelju, 11. rujna pohodile su s. Liberija Filipović i s....
article thumbnail  U subotu, 10. rujna početak nove školske, ali i vjeronaučne godine u župi Presvetog Srca Isusova...
article thumbnail  Danas, 10. rujna, tijekom svečanog euharistijskog slavlja koje je započelo u 10 sati, Hermann...

 

U subotu, 10. rujna početak nove školske, ali i vjeronaučne godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor obilježen je slavljem svete Mise i Zazivom Duha Svetoga. Slavlje sv. Mise s početkom u 18 sati predslavio je vlč. Josip Antukić, župni vikar.

Tekstove prigodnih čitanja, Molitve vjernika, Molitve roditelja za djecu, Molitvenih promišljanja prema darovima Duha Svetoga te tekst samog Zaziva Duha Svetoga izrekli su predstavnici učenika, roditelja, učitelja, vjeroučitelja, nastavnika i profesora.  

Tijekom propovijedi vlč. Josip potičući i hrabreći školarce, njih i njihove roditelje pozvao je da nastoje imati što više razumjevanja jedni za druge, da nastoje biti što više pravedni i da pronađu vremena kako za vjeru tako i za stjecanje znanja.

Slavlje sv. Mise svojim pjevanjem i sviranjem uljepšali su su članovi župnog Zbora mladih predvođeni vjeroučiteljicom s. Marinelom Zeko, SMI.

Poslije Popričesne molitve, kapelan je prošao crkvom i poškropio učenike i njihove torbe te nazočni vjerni puk.

Po završetku euharistijskog slavlja s. Marinela nazočnim mališanima uručila je pripremljene slatkiše.

Kao što je i bilo najavljeno u vremenu prije početka sv.mise u župnom dvorištu za učenike viših razreda (od petoga do devetoga) upriličen je molitveno-kreativni program. Uz mlade župne animatore, s. Marinelu i zauzete vjernike, starija djeca su imala priliku kroz inspirativne i zanimljive točke provesti vrijeme u molitvi, druženju, ostvarivanju što pozitivnije komunikacije i razvijanju poštivanja i povjerenja. Za sudionike programa upriličen je i ručak, a u samoj završnici podijeljene su i simbolične nagrade.

Tekst i foto: Marinko Rumbočić

 • IMG_4252
 • IMG_4256
 • IMG_4259
 • IMG_4262
 • IMG_4265
 • IMG_4268
 • IMG_4269
 • IMG_4273
 • IMG_4277
 • IMG_4279
 • IMG_4281
 • IMG_4284
 • IMG_4286
 • IMG_4289
 • IMG_4298
 • IMG_4301
 • IMG_4305
 • IMG_4316
 • IMG_4344
 • IMG_4352
 • IMG_4356
 • IMG_4360

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com