Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  U ovom tjednu, petom korizmenom pripravit ćemo se na slavljenje najveće svetkovine kršćana Uskrs....
article thumbnail  Danas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  U subotu, 01.04.2023. odmah iza sv. Mise, koja će biti u 17,00 sati bit će prikaz Muke Gospodinove...
article thumbnail  U subotu, 4. ožujka, tijekom večernje sv. mise u prozorskoj župnoj crkvi upriličeno je...
article thumbnail  Svećenik Vrhosanske nadbiskupije Ljubo Zadrić obranio je 1. ožujka 2023. godine na Teološkom...
article thumbnail  Župa zajednica Presvetog Srca Isusova u Prozru odazvala se pozivu dijecezanskih biskupa u BiH i...
article thumbnail  Susret budućih krizmanika Ramskog dekanata održan je 25. veljače u organizaciji Nadbiskupijskog centra za...
article thumbnail  U župi Presvetog Srca Isusova Prozor započele su Korizmene pobožnosti. U srijedu, 22. veljače,...

Župljani ramskoga dekanata točnije župa Rumboci i Prozor u nedjelju 02. prosinca imali su razloga za trostruko slavlje, naime, u Vrhbosanskoj prvostolnici Vinko kardinal Puljić, vrhbosanski nadbiskup Sveti red đakonata između ostalih podijelio je i Ivici Baketariću (župa Rumboci) i Draganu Juriću (župa Prozor).  Ivica Baketarić rođen je od oca Stipe i majke Jele r. Marić 25. travnja 1982. u Rumbocima, a kršten je u 8. svibnja 1982. u župi Rumboci, gdje je i krizman 11. svibnja 1997. Ivica u obitelji ima još mlađega brata Josipa. Nakon završene osnovne škole u Ripcima te gimnazije i sjemeništa u Visokom, Ivica je studij teologije završio na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu, a svečane redovničke zavjete položio u Petrićevcu kod Banja Luke 14. rujna. 2006.

 

Nakon prigodnog domjenaka upriličenog na Franjevačkoj bogosloviji u Sarajevu za Ivicinu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno kod obiteljske kuće u Rumbocima.

Dragan Jurić rođen je od oca Slavka i majke Anice r. Grubeša 13. ožujka 1983. u Prozoru, kršten je 1983. u župi Uzdol. Krizman je 3. svibnja 1997. u Prozoru. Dragan u obitelji ima još četvoricu mlađe braće i to dva bogoslova Danijela i Branka, sjemeništarca Antu i najmlađeg brata Iliju. Nakon završene osnovne škole u Prozoru te gimnazije i sjemeništa u Travniku, Dragan je studij teologije završio na Vrhbosanskoj katoličkoj  teologiji u Sarajevu, a nakon što je uvršten među kandidate Vrhbosanske nadbiskupije, primio je službu čitača i akolite.  
Nakon domjenaka upriličenog na Vrhbosanskoj katoličkoj bogosloviji u Sarajevu za Draganovu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno u prostoru vjeronaučne dvorane u Prozoru kojem je prethodilo još jedno slavlje i to srebreni pir Draganovih roditelja (Slavka i Anice) koji su upravo pred njim te župnikom Franjom Ivandić i župnikom iz Deževica Slavišom Stavnjak obnovili bračna obećanja dana prije 25. godina u župi Uzdol.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com