Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...
article thumbnail  Veliki četvrtak je četvrtak u Velikom tjednu, posljednji dan korizme. Toga dana navečer počinje Vazmeno...
article thumbnail  Na Nedjelju muke Gospodnje; na Cvjetnicu, spominjemo se Isusova trijumfalnog ulaska u Jeruzalem, nekoliko...

Nakon ljetnog odmora započela je nova školska i vjeronaučna godina 2013./2014.U nazočnosti vjernika, učenika, roditelja, nastavnika, profesora i odgojitelja, početak školske i vjeronaučne godine obilježen je zazivom Duha Svetoga i slavljem svete Mise.Danas, 15. rujna, euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru u 9:30 sati predvodio i pod njim propovijedao župnik vlč. Stipo Knežević.

 

Tekst prvoga čitanja pročitao je vjeroučitelj Marinko Rumbočić, prigodni psalam otpjevali su mladi pjevači, a tekst drugoga čitanja pročitala je vjeroučiteljica s. Anđelina Perić, SMI. Nakon što je navijestio tekst Lukinog evanđelja, župnik je u prigodnoj i nadahnutoj propovijedi između ostaloga pozvao učenike da budu marljivi, istinoljubivi, spremni oprostiti i otvoreni za stjecanje novih znanja, napredovanju u mudrosti i umnosti, zaželjevši da im torbe budu „pune petica“.

U vremenu poslije propovijedi, ispred oltara djevojčice odjevene u ministrantska odjela: Brigita Babić, Ivana Dragić, Petra Glibo, Martina Škarica, Marija Jukić, Katarina Pavlović i Marita Barišić izrekle su riječi molitve Zaziva Duha Svetoga.

 

Poslije toga župnik Stipo izrekao je riječi bogoslovne molitve te prošao dijelom crkve i poškropio školske torbe, učenike odnosno vjernike. U ovome vremenu, ovogodišnji prvopričesnik Marko Bošnjak otpjevao je pjesmu „Milost“. Riječi Molitve vjernika izrekli su ovogodišnji krizmanici/ce: Matea Ćavar, Ivan Dedić, Franka Babić i Ana Beljo.  Tijekom euharistijskog slavlja osim ministranata i bogoslova Ljube Zadrića, nazočio je i bogoslov Ivan Zovko koji je između ostaloga i pričešćivao. Pjevanje su animirali su Mladi župe Prozor odnosno PMI Prozor, pod vodstvom s. Anđeline Perić, SMI.

 

 

 

Fotografije možete pogledati Ovdje

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com