Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  U župi Presvetog Srca Isusova Prozor kao što je i najavljeno, danas u vremenu prije i poslije...
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je...
article thumbnail   Svim Svećenicima, Redovnicama, Bogoslovima i Sjemeništarcima. Poštovani, kao i svake godine, tako i ove...
article thumbnail  Danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv. Ilija Tišbijac, prorok....
article thumbnail  U prvom dijelu nastupilo 6 djecijih ekipa uzrasta do četrnaest godina. Prvo mjesto zauzela ekipa OS...
article thumbnail    Danas, 28. lipnja, povodom proslave patrona – Presvetog Srca Isusova, kao što je najavljeno u programu,...
article thumbnail  Danas,  28. lipnja na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Slavlje sv. Mise s...
article thumbnail  Ove godine župa Presvetog Srca Isusova u Prozoru proslavit će blagdan svoga nebeskog zaštitnika - Presveto...

Nakon ljetnog odmora započela je nova školska i vjeronaučna godina 2013./2014.U nazočnosti vjernika, učenika, roditelja, nastavnika, profesora i odgojitelja, početak školske i vjeronaučne godine obilježen je zazivom Duha Svetoga i slavljem svete Mise.Danas, 15. rujna, euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru u 9:30 sati predvodio i pod njim propovijedao župnik vlč. Stipo Knežević.

 

Tekst prvoga čitanja pročitao je vjeroučitelj Marinko Rumbočić, prigodni psalam otpjevali su mladi pjevači, a tekst drugoga čitanja pročitala je vjeroučiteljica s. Anđelina Perić, SMI. Nakon što je navijestio tekst Lukinog evanđelja, župnik je u prigodnoj i nadahnutoj propovijedi između ostaloga pozvao učenike da budu marljivi, istinoljubivi, spremni oprostiti i otvoreni za stjecanje novih znanja, napredovanju u mudrosti i umnosti, zaželjevši da im torbe budu „pune petica“.

U vremenu poslije propovijedi, ispred oltara djevojčice odjevene u ministrantska odjela: Brigita Babić, Ivana Dragić, Petra Glibo, Martina Škarica, Marija Jukić, Katarina Pavlović i Marita Barišić izrekle su riječi molitve Zaziva Duha Svetoga.

 

Poslije toga župnik Stipo izrekao je riječi bogoslovne molitve te prošao dijelom crkve i poškropio školske torbe, učenike odnosno vjernike. U ovome vremenu, ovogodišnji prvopričesnik Marko Bošnjak otpjevao je pjesmu „Milost“. Riječi Molitve vjernika izrekli su ovogodišnji krizmanici/ce: Matea Ćavar, Ivan Dedić, Franka Babić i Ana Beljo.  Tijekom euharistijskog slavlja osim ministranata i bogoslova Ljube Zadrića, nazočio je i bogoslov Ivan Zovko koji je između ostaloga i pričešćivao. Pjevanje su animirali su Mladi župe Prozor odnosno PMI Prozor, pod vodstvom s. Anđeline Perić, SMI.

 

 

 

Fotografije možete pogledati Ovdje

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com