Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  S blagdanom Uzašašća završava uskrsno 'pokazanje' Isusa. Isus je uskrsnuo. Fizički dodir je...
article thumbnail  Učenice i učenici završnih odjela Devetog razreda (IX-1 i IX-2) sudjelovanjem u Večernjoj svetoj misi...
article thumbnail  Danas, 1. svibnja, vjernici i dragi gosti filijale Lug obilježili su spomen na sv. Josipa Radnika, koji...
article thumbnail  Danas, 23. travnja 2023. na Treću uskrsnu nedjelju, u župi Presvetog Srca Isusova Prozor,...
article thumbnail  Danas, na Drugu uskrsnu, poznatu i kao Bijela nedjelja, u župi Prozor, stolu Gospodnjem, po prvi...
article thumbnail  Poštovani Župljani, rezidentni i raseljeni Evo ovogodišnjeg rasporeda proljetnog blagoslova polja –...
article thumbnail  Najveća kršćanska svetkovina Uskrs, proslavljena je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor. Svete...

 

Župa zajednica Presvetog Srca Isusova u Prozru odazvala se pozivu dijecezanskih biskupa u BiH i sudjelovala je u europskom lancu korizmenih euharistijskih slavlja za mir u Ukrajini. Kao što je i najavljeno, 27. veljače, vjernici su s početkom u 16 sati sudjelovali u Adoraciji (klanjanju pred Presvetim Oltarskim Sakramentom).

Pobožnosti je prevodio mjesni župnik mons. Marko Tomić koji je predvodio i slavlje sv. mise s početkom u 17 sati. U uvodnom dijelu župnik Marko izrekao je riječi vezane za razloge rata, značenju istinskog mira … a potom je pozvao nazočne da ustraju ostati povezani s Kristom.

Euharistijsko slavlje s početkom u 18 sati u katedrali Srca Isusova u Sarajevu predvodio je predsjednik Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine mons. Tomo Vukšić, nadbiskup metropolit vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH.

Vijeće europskih biskupskih konferencija napravilo je raspored prema kojem se tijekom svih korizmenih dana, osim nedjelje, u jednoj od 39 europskih biskupskih konferencija slavi sveta misa i moli za mir u Ukrajini.

Nadbiskup Vukšić je, 16. veljače 2023. uputio „svim svećenicima, redovnicima, redovnicama i vjernicima laicima u Vrhbosanskoj nadbiskupiji“ Okružnicu o euharistijskom slavlju za mir u Ukrajini. U njoj je pozvao sve vjernike da posvjedoče svoju blizinu s ukrajinskim narodom i ujedine se u molitvi za konačni mir u njihovoj domovini i u svijetu.

  • 20230227_171831
  • 20230227_173109
  • 20230227_173111
  • 20230227_173122

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com