Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Drugi ovogodišnji tečaj priprave za sakramentalni brak u organizaciji Ureda za brak i obitelji i...
article thumbnail  Čista srijeda ili Pepelnica početak je korizme, važnog vremena crkvene godine, koje traje šest...
article thumbnail  Kako činimo svake godine, tako će i ove biti prilika sudjelovati u Tečaju priprave za brak za...
article thumbnail    Danas, 6. siječnja, u župi Prozor svečano je proslavljena svetkovina Bogojavljenja (Sveta tri...
article thumbnail  Prema podacima koji su prikupljeni tijekom božićnog blagoslova obitelji u župi Prozor,...
article thumbnail  Misu zahvalnicu na Silvestrovo, u prozorskoj župnoj crkvi sa početkom u 17 sati uz koncelebraciju Ljube...
article thumbnail  Ove godine smo u potpuno drukčijim okolnostima nego svih dosadašnjih, dočekali Božić. Umjesto sv....
article thumbnail  Poštovani i dragi prijatelji, Evo još jedan Božić. Poseban i u posebnim okolnostima. Okruženje nimalo...

 

U župi Presvetog Srca Isusova  u Prozoru 25. listopada 2020., prije i poslije svetih misa na trgu dr. Josipa Stadlera upriličena je prodajna misijska izložba. Uz suradnju župnika preč. Marka Tomić. Kapelana vlć. Josipa Antukić, časnih sestara i Prijatelja Maloga Isusa organizirana je prodajna misijska izložba.

Na štandovima su bili ponuđeni razni domaći proizvodi salate, razni sokovi, rezanci, kolači, te neizostavna ramska rakija te druge razne rukotvorine i starine kako bi prodajom iskazali potporu misijskom radu gdje djeluju sestre Služavke Maloga Isusa na Haitiju.

Ovu prodajnu misijsku izložbu podržala je i na njoj nazočila Provincijska poglavarica sestra Služavki Maloga Isusa s. Ana Marija Kesten koja nije krila svoju radost i zahvalu.

Cijeli mjesec listopad bio je u znaku misijske animacije. Svatko se uključio i svoj doprinos dao. Djeca su kroz kateheze više mogla čuti o radu misionara i životu njihovih vršnjaka. Djeca osnovne škole dobila su misijske kasice u kojima će oni skupljati za svoje vršnjake i te iste kasice donijeti na svetkovine Bogojavljenje.

Na samu misijsku nedjelju svoja iskustva misija s župljanima podijelio je domaći sin fra Ilija Barišić koji djeluje u Kongu. Za njega je ovo bio milosni dan kako sam reče da koliko je misionar već četrdeset i osam godina da mu je ovo prvi put da u svojoj rodnoj župi bude na misijsku nedjelju.

Na svima nama je da molitvom pratimo rad misonara, da molitvom izmolimo misionarsko zvanje, da materijalno ili drugom obliku mislimo na one koji imaju manje od nas.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 21
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com