Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...
article thumbnail    Kao što je i najavljeno, danas, 16. lipnja vjernici u župi Prozor započeli su trodnevni duhovni...
article thumbnail  Dragi prijatelji, sestre i braćo, mladi i stari naše kršćanske katoličke zajednice Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...

 

Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U dogovoru sa vodstvom škole ravnateljem gosp Slavom Bilić djeca su dobila jedan dan opravdano da ne budu u školi. Na poziv rektora travničkog KSC „Petar Barbarić“ vlč. Željka Marića i podršku župnika i ramskog dekana preč Marka Tomić. Djeca su u pratnji s. Marinele Zeko i ispraćaj svojih roditelja u srijedu  4. Ožujka u poslije podnevnim satima uputila se prema Lašvanskoj dolini.

 Putem nas je pratila kiša. Prvi naš cilj bio pobožnost križnog puta na Kalvariji u Vitezu. Gospodnje je to djelo što ga učini Gospodin. I mi smo to doista to osjetili bili svjedoci tog čuda. Kako smo se približavali svom cilju sunce je rastjeralo oblake a Kalvariju obasjalo sunce. Obavili smo pobožnost križnog puta svatko se zadržao osi zajedničke molitve i u osobnoj.

 Iza pobožnosti naše glavno odredište bilo  je Travničko sjemenište. Ljubazni stanari ovog sjemeništa na čelu s rektorom Željkom Marićem srdačno su bnas dočekali. Iza svete mise smjestili smo se u svoje sobe za spavanje.

Zatim, je uslijedila zajednička večera. Poslije večere uslijedile su zajedničkie edukativne igre koje su pripremili animatiori KŠC zajedno s đakonom vlč. Josipom Dedić.

Slijedio  je zajednički susret u kapelici gdje su sjmeništarci govorili o svom pozivu. Ovaj dan zahvalili smo dragom Bogu zajedničkom molitvom koju je predmolio duhovnik sjemeništaraca VLČ Jakov Kajinić

Drugi dan našeg posjeta bilo  je upoznavanje lika Petra Barbarić, pogledali smo film o njemu,pomolili se na njegovom grobu. Zatim je uslijedila molitva prije mise koju smo predmolili mi. Točno u jedanaest sati započela je svečana sveta  misa koju je imao uzoriti kardinal Vinko Puljić uz koncelebraciuju biskupa Tome Vukšić, banjalučkog biskupa Franje Komarice, zatim mostarskog biskupa Ratka Perić generalnih vikara triju biskupija kao i svih dekana spomenutih biskupija i drugih vjernika te brojnih hodočasnika. Za vrijeme svečane svete mise pjevao je dječji zbor predvođen s. Marinelom Zeko. Djeca su doista ne duplo molila nego troduplo. Svojim skladnim pjevanjem plijenili su pozornost uslijedile su i pohvale.

I mi zahvaljujemo svima koji su nam omogućili da smo mogli ova dana doista uživati u milostima Gospodnjim.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 3
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 4
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 5
 • 50
 • 51
 • 52
 • 53
 • 54
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com