Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Župljani Župe Prozor danas su se pridružili akciji „72 sata bez kompromisa“ te su mladi...
article thumbnail  U župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i molitva na grobovima svojih...
article thumbnail  Danas, na Dvadesetičetvrtu nedjelju kroz godinupočetak nove školske, ali i vjeronaučne godine u...
article thumbnail    Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je već...
article thumbnail  Danas, tijekom misnih slavlja (kako u župnoj crkvi u Prozoru tako i filijalnoj crkvi na Lugu)...
article thumbnail Nastavljajući drevnu tradiciju, danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv....
article thumbnail  Iako je ovogodišnji svečani ispraćaj maturanara Srednje škole Prozor bio predviđen u svibnju, zbog...
article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...

 

Četrdesetak mladih iz župe Presvetog Srca Isusova Prozor, jučer se okupilo na prvom susret kateheze u vidu priprave za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), koji će se održati u Zagrebu 9. i 10. svibnja. Tema susreta bila je „svadba u Kani“. Prvu katehezu, održao je prozorski župnik i dekan preč. Marko Tomić.

Okupljeni mladi, promišljali su o osibno doživljaju rečenice „što god vam rekne, učinite“, što je ujedno i moto ovoga susreta. Predavač je kroz evanđeoski tekst „svadba u Kani...“ Iv. 2. 1 -10., približio bitno obilježje ovog evanđeoskog teksta u konkretnom životu.  „Što god vam rekne, učinite“. Tko govori? Tko čini, u kojoj smo ulozi. Naglašen je Isusov odnos prema čovjeku. I naš odnos prema Isusu.

Župnik je mladima naglasio jasan cilj kojemu želimo usmjeriti svoje ciljeve.

Na ovome susretu, mladima je, također, pojašnjen logo Susreta mladih i druge informacije koje su vezane za njega. Planirano je svaki tjedan susret za mlade, kako bi mogli odslušati svih deset kateheza koje su predviđene. Mlade će kroz kateheze, osim župnika voditi i vjeroučitelji župe Prozor, prof. Željana Jozić, prof Snježana Škarica, prof. Marinko Rumbočić, kapelan, vlč. Stipica Lešić i s. Marinela Zeko, vjeroučiteljica.

Nadamo se da ćemo ovim katehezama mladima približiti važnost ovoga susreta kao duhovnu podlogu i njihovu osobnu izgradnju.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com