Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail    Prema dogovoru koji je skoro ustaljen, uskrsna ispovijed po župama dekanata je po rasporedu kako...
article thumbnail  Ometala, 25. travnja – srijeda u 10:30 sati Dobroša, 28. travnja – subota u 10:30 sati Ćališi, 29....
article thumbnail  U župnoj crkvi u Prozoru uz nazočnosti roditelja, prijatelja, sinoć, tijekom Večernje sv. Mise...
article thumbnail  Kao što je i najavljeno u prošlu nedjelju, tijekom ovoga tjedna u župi Presvetog Srca Isusova...
article thumbnail  Korizma je. Nalazimo se u dijelu liturgijske godine kada se posuti pepelom s Čiste srijede trebamo...
article thumbnail  Večeras je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, svečano obilježen Svjetski dan bolesnika. U...
article thumbnail  Oni koji će za koji mjesec do dva sjesti s nama za Stol Gospodnji i blagovati, kako to činimo mi...
article thumbnail  Budući da se dan bolesnika uvijek slavi na Gospu Lurdsku 11. veljače, tako je i ove godine taj...

 

Oni koji će za koji mjesec do dva sjesti s nama za Stol Gospodnji i blagovati, kako to činimo mi odrasli, red bi bio da se predstave i da ih upoznamo. Kršteni su u svojim obiteljima u vjeri svojih roditelja. Rekli bismo privatna atmosfera i stvar obitelji. Ali sada se u sakramentu Pričesti i Pomirenja žele uključiti u široku zajednicu kojoj po krštenju pripadaju, na način da ravnopravno, kao i odrasli, imaju udjela za stolom Gospodnjim.

Za stol ne sjedaju nepoznati i ne pozvani nego na neki način pozvani i odabrani. Izbor je od strane Gospodara fešte. Stoga, odazvati se, znači prihvatiti poziv i biti tu, podijeliti zajedništvo, uzeti dijela, blagovati dio, primiti čest, zalogaj, dio, komad – pričestiti se. Od tog blagovanja sva naša snaga, energija i učinak u svakodnevnom životu.

 

Prvopričesnici će se predstaviti u subotu, 17. veljače, na sv. Misi u 17,00 sati. Molim roditelje i sve koji mogu doći, neka dođu na sv. Misu i budu zajednica kojoj se oni predstavljaju. Vjerujte, to oni ne trebaju činiti župniku, on ih susreće, viđa i skoro se svi poznajemo, pa se ne trebaju predstavljati ni sestri ni svećenicima, nego zajednici u koju ulaze na poseban način kroz iskustvo dvaju sakramenata: Pomirenja i Pričesti!

Prva sv. Pričest je na bijelu nedjelju, 08.04.2018. pod misom u 11,00 sati.

Marko Tomić, župnik

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com