Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  U župnoj crkvi u Prozoru uz nazočnosti roditelja, prijatelja, sinoć, tijekom Večernje sv. Mise...
article thumbnail  Kao što je i najavljeno u prošlu nedjelju, tijekom ovoga tjedna u župi Presvetog Srca Isusova...
article thumbnail  Korizma je. Nalazimo se u dijelu liturgijske godine kada se posuti pepelom s Čiste srijede trebamo...
article thumbnail  Večeras je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, svečano obilježen Svjetski dan bolesnika. U...
article thumbnail  Oni koji će za koji mjesec do dva sjesti s nama za Stol Gospodnji i blagovati, kako to činimo mi...
article thumbnail  Budući da se dan bolesnika uvijek slavi na Gospu Lurdsku 11. veljače, tako je i ove godine taj...
article thumbnail  Danas slavimo blagdan Prikazanja Gospodnjeg u Hramu. Ovaj blagdan je krozu povijest dobio naziv...
article thumbnail  Bez obzira kakva je bila godina iza nas, uvijek se ima zašto zahvaljivati Bogu na svemu što nam je...

 

Oni koji će za koji mjesec do dva sjesti s nama za Stol Gospodnji i blagovati, kako to činimo mi odrasli, red bi bio da se predstave i da ih upoznamo. Kršteni su u svojim obiteljima u vjeri svojih roditelja. Rekli bismo privatna atmosfera i stvar obitelji. Ali sada se u sakramentu Pričesti i Pomirenja žele uključiti u široku zajednicu kojoj po krštenju pripadaju, na način da ravnopravno, kao i odrasli, imaju udjela za stolom Gospodnjim.

Za stol ne sjedaju nepoznati i ne pozvani nego na neki način pozvani i odabrani. Izbor je od strane Gospodara fešte. Stoga, odazvati se, znači prihvatiti poziv i biti tu, podijeliti zajedništvo, uzeti dijela, blagovati dio, primiti čest, zalogaj, dio, komad – pričestiti se. Od tog blagovanja sva naša snaga, energija i učinak u svakodnevnom životu.

 

Prvopričesnici će se predstaviti u subotu, 17. veljače, na sv. Misi u 17,00 sati. Molim roditelje i sve koji mogu doći, neka dođu na sv. Misu i budu zajednica kojoj se oni predstavljaju. Vjerujte, to oni ne trebaju činiti župniku, on ih susreće, viđa i skoro se svi poznajemo, pa se ne trebaju predstavljati ni sestri ni svećenicima, nego zajednici u koju ulaze na poseban način kroz iskustvo dvaju sakramenata: Pomirenja i Pričesti!

Prva sv. Pričest je na bijelu nedjelju, 08.04.2018. pod misom u 11,00 sati.

Marko Tomić, župnik

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com