Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail   Danas, 08. lipnja, povodom patrona župe Prozor, na trgu dr. Josipa Stadlera održan je dvanaesti po redu...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor proslavila je svog nebeskog zaštitnika. Svečanu...
article thumbnail  Danas, na spomendan sv. Bonifacija, u župi Presvetoga Srca Isusova Prozor započeo je trodnevni...
article thumbnail  Ove godine župa Presvetog Srca Isusova u Prozoru proslavit će patron župe, Presveto Srca Isusovo  u...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas slavimo svetkovinu presvetog Tijela i krvi Kristove, Tijelovo ili kako se još u našem narodu...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...

Kao i prethodnih, i ove je godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor upriličena svečana Misa Polnoćka. Svečanom euharistijskom slavlju prethodio je prigodni program koji je u 23:30 sati otvorila skupina malenih župljana koji su izveli prigodnu pjesmu i recitaciju. U nastavku nazočni su imali priliku poslušati Mješovit župni zbor koji je pod ravnanjem s. Olge Kikić izveo dvije pjesme. Program su zatvorili članovi zbora Mladih koji su uz pratnju Tamburaškog sastava i ravnanje gđice Ane Topić izveli jednu pjesmu.

U prepunoj župnoj crkvi svečano euharistijsko slavlje u ponoć, predslavio je vlč. Stipo Knežević, uz koncelebraciju župnog vikara, vlč. Stjepana Didaka, mons. Tome Kneževića i dvojice domaćih sinova Ljube Zelenike i Ljube Zadrića. U prigodnoj propovijedi vlč. Stipo, između ostaloga pozvao nazočne da otvore vrata svoga srca Djetetu iz Betlehema. Isto tako pozvao ih je da nastoje mijenjati sebe na bolje i budu glasnici Božjega mira. Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličali su članovi i članice Mješovitog župnog zbora pod ravnanjem s. Olge Kikić, SMI. Pored ministranata sv. Misi nazočili su i sjemeništarci te bogoslovi.

Prije završnog blagoslova i otpusta naroda, župnik je zaželio Čestit i blagoslovljen Božić te Sveto Porođenje Isusovo. Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje i druženje na trgu Josipa Stadlera ispred župne crkve. Osim Mise polnoćke u Prozoru, svečena sv. Misa slavljena je i u filijalnoj crkvi sv. Josipa na Lugu koja je započela u 22 sata. Euharistijskom slavlju prethodio je koncert.

Tekst i foto: Marinko Rumbočić

 • IMG_8956
 • IMG_8957
 • IMG_8964
 • IMG_8965
 • IMG_8968
 • IMG_8971
 • IMG_8972
 • IMG_8977
 • IMG_8978
 • IMG_8979
 • IMG_8982
 • IMG_8984
 • IMG_8987
 • IMG_8989
 • IMG_8994
 • IMG_8997
 • IMG_8999
 • IMG_9004
 • IMG_9011

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com