Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Najljepši pogled u budućnost jest kroz rešetke ispovjedaonice! To smo sigurno barem jednom u...
article thumbnail  Kao i u drugim župama, blagdan sv. Nikole, biskupa, radosno je proslavljen i u župi Presvetoga...
article thumbnail  U prvom tjednu Došašća u brojnim župama Vrhbosanske nadbiskupije započele su Mise Zornice kojima se...
article thumbnail  Vrijeme je već da se oda sna prenemo jer nam je sada spasenje bliže nego kad povjerovasmo. Noć...
article thumbnail  Jučer,  na spomendan sv. Katarine Aleksandrijske (sv. Kate), 20-ak članova i članica mješovitog zbora župe...
article thumbnail  Danas, na Tridesetidrugu nedjelju kroz godinu, Vinko kardinal Puljić, nadbiskup metropolit...
article thumbnail  Prema dogovoru, Nadbiskup Vinko, kardinal Puljić, u nedjelju, 12. studenoga u crkvi Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas, na Tridesetiprvu nedjelju kroz godinu, skupina bogoslova Vrhbosanskog bogoslovnog...

Kao i prethodnih, i ove je godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor upriličena svečana Misa Polnoćka. Svečanom euharistijskom slavlju prethodio je prigodni program koji je u 23:30 sati otvorila skupina malenih župljana koji su izveli prigodnu pjesmu i recitaciju. U nastavku nazočni su imali priliku poslušati Mješovit župni zbor koji je pod ravnanjem s. Olge Kikić izveo dvije pjesme. Program su zatvorili članovi zbora Mladih koji su uz pratnju Tamburaškog sastava i ravnanje gđice Ane Topić izveli jednu pjesmu.

U prepunoj župnoj crkvi svečano euharistijsko slavlje u ponoć, predslavio je vlč. Stipo Knežević, uz koncelebraciju župnog vikara, vlč. Stjepana Didaka, mons. Tome Kneževića i dvojice domaćih sinova Ljube Zelenike i Ljube Zadrića. U prigodnoj propovijedi vlč. Stipo, između ostaloga pozvao nazočne da otvore vrata svoga srca Djetetu iz Betlehema. Isto tako pozvao ih je da nastoje mijenjati sebe na bolje i budu glasnici Božjega mira. Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličali su članovi i članice Mješovitog župnog zbora pod ravnanjem s. Olge Kikić, SMI. Pored ministranata sv. Misi nazočili su i sjemeništarci te bogoslovi.

Prije završnog blagoslova i otpusta naroda, župnik je zaželio Čestit i blagoslovljen Božić te Sveto Porođenje Isusovo. Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje i druženje na trgu Josipa Stadlera ispred župne crkve. Osim Mise polnoćke u Prozoru, svečena sv. Misa slavljena je i u filijalnoj crkvi sv. Josipa na Lugu koja je započela u 22 sata. Euharistijskom slavlju prethodio je koncert.

Tekst i foto: Marinko Rumbočić

 • IMG_8956
 • IMG_8957
 • IMG_8964
 • IMG_8965
 • IMG_8968
 • IMG_8971
 • IMG_8972
 • IMG_8977
 • IMG_8978
 • IMG_8979
 • IMG_8982
 • IMG_8984
 • IMG_8987
 • IMG_8989
 • IMG_8994
 • IMG_8997
 • IMG_8999
 • IMG_9004
 • IMG_9011

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com