Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnailDanas, 07. listopada u župi Uznesenja BDM Rama-Šćit upriličen je VII. krug dekanatskog zasjedanja...
article thumbnailU sklopu obilježavanja Dana učitelja, prosvjetni djelatnici i djelatnice OŠ Marka Marulića Prozor...
article thumbnailTijekom mjeseca listopada, svakoga dana, osim nedjelje, biti će pobožnost Blaženoj Djevici Mariji ...
article thumbnail  Nakon ljetog odmora počela je nova nastavna i vjeronaučna godina 2017./2018. Danas, na...
article thumbnailU župi Presvetog Srca Isusova Prozor danas je proslavljen Dan posvete župne crkve, novopodignutog...
article thumbnailBorovnica, subota 9. rujna – 11 sati Perići, subota 9. rujna – 11 sati Gmići, nedjelja 10. rujna...
article thumbnailU petak 1. rujna u župi Prozor obilježit će se Dan posvete župne crkve i novoga oltara. Na taj...
article thumbnailKao što je bilo i najavljeno, u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, upriličena je primopredaja...

Kao i prethodnih, i ove je godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor upriličena svečana Misa Polnoćka. Svečanom euharistijskom slavlju prethodio je prigodni program koji je u 23:30 sati otvorila skupina malenih župljana koji su izveli prigodnu pjesmu i recitaciju. U nastavku nazočni su imali priliku poslušati Mješovit župni zbor koji je pod ravnanjem s. Olge Kikić izveo dvije pjesme. Program su zatvorili članovi zbora Mladih koji su uz pratnju Tamburaškog sastava i ravnanje gđice Ane Topić izveli jednu pjesmu.

U prepunoj župnoj crkvi svečano euharistijsko slavlje u ponoć, predslavio je vlč. Stipo Knežević, uz koncelebraciju župnog vikara, vlč. Stjepana Didaka, mons. Tome Kneževića i dvojice domaćih sinova Ljube Zelenike i Ljube Zadrića. U prigodnoj propovijedi vlč. Stipo, između ostaloga pozvao nazočne da otvore vrata svoga srca Djetetu iz Betlehema. Isto tako pozvao ih je da nastoje mijenjati sebe na bolje i budu glasnici Božjega mira. Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličali su članovi i članice Mješovitog župnog zbora pod ravnanjem s. Olge Kikić, SMI. Pored ministranata sv. Misi nazočili su i sjemeništarci te bogoslovi.

Prije završnog blagoslova i otpusta naroda, župnik je zaželio Čestit i blagoslovljen Božić te Sveto Porođenje Isusovo. Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje i druženje na trgu Josipa Stadlera ispred župne crkve. Osim Mise polnoćke u Prozoru, svečena sv. Misa slavljena je i u filijalnoj crkvi sv. Josipa na Lugu koja je započela u 22 sata. Euharistijskom slavlju prethodio je koncert.

Tekst i foto: Marinko Rumbočić

 • IMG_8956
 • IMG_8957
 • IMG_8964
 • IMG_8965
 • IMG_8968
 • IMG_8971
 • IMG_8972
 • IMG_8977
 • IMG_8978
 • IMG_8979
 • IMG_8982
 • IMG_8984
 • IMG_8987
 • IMG_8989
 • IMG_8994
 • IMG_8997
 • IMG_8999
 • IMG_9004
 • IMG_9011

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com