Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  U župnoj crkvi u Prozoru uz nazočnosti roditelja, prijatelja, sinoć, tijekom Večernje sv. Mise...
article thumbnail  Kao što je i najavljeno u prošlu nedjelju, tijekom ovoga tjedna u župi Presvetog Srca Isusova...
article thumbnail  Korizma je. Nalazimo se u dijelu liturgijske godine kada se posuti pepelom s Čiste srijede trebamo...
article thumbnail  Večeras je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, svečano obilježen Svjetski dan bolesnika. U...
article thumbnail  Oni koji će za koji mjesec do dva sjesti s nama za Stol Gospodnji i blagovati, kako to činimo mi...
article thumbnail  Budući da se dan bolesnika uvijek slavi na Gospu Lurdsku 11. veljače, tako je i ove godine taj...
article thumbnail  Danas slavimo blagdan Prikazanja Gospodnjeg u Hramu. Ovaj blagdan je krozu povijest dobio naziv...
article thumbnail  Bez obzira kakva je bila godina iza nas, uvijek se ima zašto zahvaljivati Bogu na svemu što nam je...

Kao i prethodnih, i ove je godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor upriličena svečana Misa Polnoćka. Svečanom euharistijskom slavlju prethodio je prigodni program koji je u 23:30 sati otvorila skupina malenih župljana koji su izveli prigodnu pjesmu i recitaciju. U nastavku nazočni su imali priliku poslušati Mješovit župni zbor koji je pod ravnanjem s. Olge Kikić izveo dvije pjesme. Program su zatvorili članovi zbora Mladih koji su uz pratnju Tamburaškog sastava i ravnanje gđice Ane Topić izveli jednu pjesmu.

U prepunoj župnoj crkvi svečano euharistijsko slavlje u ponoć, predslavio je vlč. Stipo Knežević, uz koncelebraciju župnog vikara, vlč. Stjepana Didaka, mons. Tome Kneževića i dvojice domaćih sinova Ljube Zelenike i Ljube Zadrića. U prigodnoj propovijedi vlč. Stipo, između ostaloga pozvao nazočne da otvore vrata svoga srca Djetetu iz Betlehema. Isto tako pozvao ih je da nastoje mijenjati sebe na bolje i budu glasnici Božjega mira. Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličali su članovi i članice Mješovitog župnog zbora pod ravnanjem s. Olge Kikić, SMI. Pored ministranata sv. Misi nazočili su i sjemeništarci te bogoslovi.

Prije završnog blagoslova i otpusta naroda, župnik je zaželio Čestit i blagoslovljen Božić te Sveto Porođenje Isusovo. Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje i druženje na trgu Josipa Stadlera ispred župne crkve. Osim Mise polnoćke u Prozoru, svečena sv. Misa slavljena je i u filijalnoj crkvi sv. Josipa na Lugu koja je započela u 22 sata. Euharistijskom slavlju prethodio je koncert.

Tekst i foto: Marinko Rumbočić

  • IMG_8956
  • IMG_8957
  • IMG_8964
  • IMG_8965
  • IMG_8968
  • IMG_8971
  • IMG_8972
  • IMG_8977
  • IMG_8978
  • IMG_8979
  • IMG_8982
  • IMG_8984
  • IMG_8987
  • IMG_8989
  • IMG_8994
  • IMG_8997
  • IMG_8999
  • IMG_9004
  • IMG_9011

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com